Soutěž s FabLabem – vyhodnocení

Soutěž „Soutěžíme s FabLabem“ byla ukončena. Náš tým ve složení Hedvika Šikulová, Adam David Hlaváček, Pavel Musil (6.A) a Milan Stojar (1.D) dosáhli skvělého třetího místa v divácké soutěži a velice dobře se zhostili úkolu reprezentovat naše gymnázium mezi odbornými školami a dalšími gymnázii našeho kraje. 

Navíc získali spoustu zkušeností, které mohou zúročit nejen v dalším kole soutěže, ale i při budoucím studiu.Z webu FabLab (JIC):

Tým z ivančického GJB si zvolil velmi praktický projekt, který na své škole budou požívat jako výukovou pomůcku. Nápad vzešel z pocitu, že při laboratorních cvičeních z fyziky je těch různých součástek nějak moc a mnoho z nich už má nejlepší roky za sebou. Rozhodli se proto vytvořit vlastní měřicí přípravek a zabalit ho do stylového obalu. K boxu vyrobenému pomocí laserové řezačky tak stačí jednoduše připojit napájecí stejnosměrný zdroj a pak už jen měřit potřebné hodnoty na různých elektronických součástkách – rezistorech, diodách, kondenzátorech nebo cívkách. Pomůcku, které stojí mnohdy několik tisíc korun, dokázali studenti na míru vyrobit za pár stovek. K přípravku je zpracována i podrobná dokumentace, podle které se postupuje při laboratorních cvičeních.