T-Exkurze podzim 2018

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (JCMM) je zaměřeno na podporu nadaných studentů. Nabízí spoustu aktivit pro středoškolské studenty, kteří už během studia na střední škole chtějí nakouknout pod pokličku vysokoškolského studia. Každoročně se studenti mohou účastnit jarní a podzimní T-Exkurze. Letošní podzimní T-Exkurze si vybrala také Kateřina Sirůčková ze třetího ročníku. Nejprve dostala podklady k testu, poté vstupní test vyplnila a na základě dobrého výsledku postoupila k samotné exkurzi. Dne 30. 11. se zúčastnila na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Brno exkurze o biomedicíně.

Záznam z T-reportu: „Dále byla na řadě práce s elektrodami, které jsme si nalepili po těle (podle toho, co jsme chtěli právě zkoumat). Slyšela jsem svůj sval na ruce. Na základě elektrod jsme si vyzkoušeli i princip práce s polygrafem. Pozorovali jsme také oční pohyby na monitoru počítače. Elektrody byly přilepeny na obličeji v oblasti očí. Na závěr exkurze jsme se šli podívat na přístroje pomáhající lidem, kteří mají problémy s pohyblivostí, a mohli je vyzkoušet.“

Práce Kateřiny na T-reportu byla oceněna jako nejlepší. Obdržela poukaz do knihkupectví, do Vida centra a planetária, flash disk, tašku a jiné upomínkové předměty. Kateřina zhodnotila tuto exkurzi jako velmi vydařenou. Protože byla Katka nejlepší, může se v dalším termínu na jaře přihlásit už bez vstupního testu na další T-Exkurzi.

A co vy, studenti, také se zkusíte přihlásit na jarní termín T-Exkurzí?

Mgr. Petra Mrázová