Úspěch našich florbalistek

Dne 5. ledna 2017 se dívky vyššího gymnázia zúčastnily okresního kola středoškolského florbalu. Utkání probíhalo v Ivančické hale a přijelo dohromady 5 týmů: Gymnázium Tišnov, Gymnázium Šlapanice, Gymnázium Jana Blahoslava, Střední průmyslová škola Moravský Krumlov a Střední zahradnická škola Rajhrad.

Náš první zápas probíhal proti nejlepšímu týmu z minulého roku Gymnázium Tišnov. Tišnov měl zpočátku navrch, ale my jsme to nevzdaly a dorovnaly jsme. V obličejích létaly překvapené výrazy všech týmů včetně nás. Do zápasu jsme šly celým srdcem a vyplatilo se to, nejlepší tým turnaje byl na stejné linii s námi. A tak jsme remízou zakončily tento boj.

S Rajhradem jsme dostaly hned v úvodu gól, který nás později stál celkovou výhru. Stačily jsme dorovnat, ale skóre jsme bohužel nevylepšily, tudíž další remíza. Proti Šlapanicím a Krumlovu jsme suveréně ukázaly naše schopnosti a sílu, když jsme nedostaly ani jeden gól, ale za to 3 a 4 střelily do brány.

Nakonec jsme skončily druhé a to i díky podpoře paní učitelky Kulašové. Složení týmu bylo: Petra ŠIPLOVÁ  1.C,  Barbora VAVROUŠKOVÁ 1.C, Markéta PEVNÁ 2.C, Simona JONÁŠOVÁ 2.C, Kateřina HALADOVÁ 2.C, Martina OPÁLKOVÁ 6.A, Barbora OLŠOVÁ 6.A, Michaela BENDOVÁ 6.A a Kateřina ŠEVČÍKOVÁ 7.A.

Utkání bylo pěkným zážitkem pro všechny z nás a příští rok nám to snad vyjde.

Martina Opálková

Všem hráčkám děkuji za technickou a organizační výpomoc.  Svým sportovním duchem dopomohly k hladkému průběhu turnaje. Krásnou tečkou na závěr bylo i vyhlášení naši kapitánky Martiny Opálkové  za nejlepší hráčku turnaje.

Gratulujeme Mgr. Hana Kulašová