Úspěch našich studentů v okresním kole Pythagoriády

Dne 7. a 8. prosince 2021 proběhlo na naší škole okresní kolo Pythagoriády. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci se soutěž konala elektronickou formou. A jak se našim studentům v okresním kole dařilo?

V kategorii 6. ročník soutěžilo celkem 78 žáků, z toho naši školu reprezentovali 4 soutěžící z primy: Julie Rosí, Jiří Šenflok, Leonard Mokrý a Matouš Heřman. Krásné 3. místo se podařilo obsadit Jiřímu Šenflokovi.

V 7. ročníku bylo ze všech kategorií nejméně žáků postupujících do okresního kola, a to pouze 4 za celý okres Brno-venkov, z nichž 2 byli z naší školy. Naši školu reprezentovali sekundáni Simona Havlová, která získala maximální počet bodů a obsadila tak příčku nejvyšší, tedy 1. místo a Lukáš Kincl, který za svůj výkon získal 2. místo.

kategorii 8. ročník soutěžilo celkem 74 žáků, z toho naši školu reprezentovali 4 soutěžící z tercie: Mikuláš Macan, Michal Kačur, Filip Zajíček a Filip Hráček. Úspěšným řešitelem v této kategorii byl Michal Kačur, který obsadil 4. místo.

kategorii 9. ročník soutěžilo celkem 15 žáků, z toho naši školu reprezentovali 2 soutěžící z kvarty: Gabriela Havlová a Daniel Šíma. Daniel Šíma obsadil výborné 2. místo, k vítězství mu scházel pouze jeden bod. Gabriela Havlová získala 4. místo.

Všem zúčastněným studentům děkujeme za reprezentaci naší školy a úspěšným řešitelům blahopřejeme k jejich vynikajícím výkonům.

Mgr. Jana Schořová