V Ivančicích oslavují úspěch v celostátním kole

Právě skončila jedna z nejvýznamnějších a nejočekávanějších soutěží v oblasti vědy a techniky, T-Profi Soutěž 2023, která se uskutečnila 26. – 27. června v nádherném prostředí hotelu AquaPalace Čestlice v Praze. A mezi těmi, kteří se mohou pyšnit vynikajícím výkonem, jsou žáci Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích a Základní školy T. G. Masaryka v Ivančicích!

Týmy složené ze tří studentů 2. ročníku středních škol a tří studentů 5. ročníku základních škol se zde střetly v náročných úkolech, které testovaly jejich dovednosti, kreativitu a schopnost spolupracovat jako tým. Mezi těmito talentovanými soutěžícími byli také žáci 2.D Milan Stojar, Lucie Moresová a Amálie Pilátová z Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích, spolu s třemi žáky Základní školy T. G. Masaryka v Ivančicích.

Soutěžní atmosféra byla naplněna vzrušením a očekáváním, neboť šlo o celostátní kolo soutěže, kam se naši šikovní žáci probojovali jako nejlepší tým Jihomoravského kraje. Jejich schopnosti a tvrdá práce je přivedly až na prestižní 11. místo v rámci celé soutěže. Je třeba zdůraznit, že při srovnání pouze s týmy z České republiky se umístili na skvělém 10. místě, neboť se soutěže účastnily i zahraniční týmy!

V náročné konkurenci, kterou představovaly týmy z celé republiky, naši talentovaní studenti ukázali své nadání, dovednosti a vědomosti, což jim přineslo velký úspěch. Byli skvěle připraveni a výsledky, kterých dosáhli, jsou důkazem jejich šikovnosti a odhodlání.

Rádi bychom také využili této příležitosti a vyjádřili naše upřímné poděkování. Nejenom žákům, ale také jejich kapitánu, místostarostovi Ivančic Ing. Janu Halbichovi a společnosti STERTECH, za skvělou pomoc na této soutěži.

Dále bychom chtěli poděkovat panu starostovi Ivančic, panu Milanu Bučkovi, který se postaral o zajištění dopravy naší skvělé soutěžní výpravy do Prahy a zpět. Jeho podpora a péče o naše žáky ukazují, že místní samospráva je aktivně zapojena do podpory vzdělávání a rozvoje mladých talentů.

Tým z Gymnázia Jana Blahoslava v Ivančicích a Základní školy T. G. Masaryka v Ivančicích si zaslouží obdiv za své úsilí, pevnou vůli a schopnost pracovat jako tým. Jejich účast na T-Profi Soutěži 2023 je jasným důkazem toho, že naše školy produkují vynikající mladé talenty, kteří jsou připraveni čelit výzvám budoucnosti.

Gratulujeme všem členům týmu k jejich skvělému výkonu a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v jejich budoucích vědeckých a technologických dobrodružstvích. Jsou inspirací pro všechny ostatní studenty a ukazují, jak se tvrdou prací, nasazením a nadšením může dosáhnout vynikajících výsledků.

T-Profi Soutěž 2023 byla nejenom skvělou příležitostí pro naše žáky ukázat své schopnosti, ale také důkazem síly a talentu mladé generace. Jsme hrdí na jejich účast a přejeme jim mnoho dalších úspěchů na jejich vzdělávací cestě.