Atletický pohár Corny

V chlapecké kategorii se zúčastnilo 6 družstev . Překvapivě se vítězem a postupujícím do krajského kola stalo naše družstvo. I přes nepřízeň počasí bylo dosaženo mnoha kvalitních výkonů. Za nejhodnotnější lze považovat běh na 100 metrů, kde David César zaběhl čas 10,9s a 400 metrů za 52,6s.

Naše děvčata bojovala v konkurenci pěti družstev našeho okresu. Skončila na pěkném 3.místě, ale na postup do krajského finále to nestačilo. Vzhledem k tomu, že v příštím roce bude družstvo doplněno novými závodnicemi určitě budeme bojovat o postupové místo.

Krajské kolo chlapců se konalo v Břeclavi na krásném atletickém stadionu 27.září. Celkem soutěžilo 8 družstev z celé jižní Moravy. Soupeřem našim atletům byly školy – SŠP Jílová Brno, SPŠ Břeclav, Gymnázium Bučovice, Integrovaná střední škola Hodonín, Gymnázium Matyáše Lercha Brno, Gymnázium Znojmo a Gymnázium Boskovice. Protože se jednalo o krajské kolo, sešla se zde řada vynikajících atletů.

Naši atleti příjemně překvapili a skončili na pěkném 5.místě se ziskem 7900 bodů. Na 3.místo nám chybělo pouhých 56 bodů. Nejlepším závodníkem ze všech účastníků byl David César, který za své výkony ( 100m – 11,61s a 400m – 50,81s) nasbíral 1508 bodů.

Ale i ostatní se ve svých disciplínách zlepšili. Uvádíme naše nejlepší závodníky :
100m – David César -11,61(2.místo)
400m – David César – 50,81s(1.místo)
1500m – Pavel Záděra – 4:45,95(5.místo)
Štafeta 100-200-300-400m – 2:07,14(3.místo)
Koule 5kg – Marek Krejčík – 10,68m(13.místo)
Dálka – Michal Richter – 529cm(16.místo)
Výška – Tomáš Jurajda – 164cm(6.místo)
Velmi úspěšní jsme byli v běhu na 400m, kde jsme vyhráli 3 ze 4 rozběhů.

Gratulujeme našim závodníkům k dosaženým výkonům a děkujeme za výbornou reprezentaci gymnázia. Věříme, že v příštím roce opět postoupíme a dosáhneme i na medailové pozice.

Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny

Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny

Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny Atletický pohár Corny