Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován

Ve čtvrtek 11. října proběhla úspěšně kolaudace nového fitcentra s gymnastickým sálem. Studenti gymnázia tak získali nové prostory pro výuku tělesné výchovy. Přestavěním stávajícího uspořádání, které již bylo funkčně, morálně i hygienicky nevyhovující, vznikl větší a lépe využitelný prostor pro doplňkové aktivity výuky tělocviku, jako např. aerobic, posilování nebo spinning.

Nový sál vznikl spojením bývalé kotelny (s vestavěnou ocelovou konstrukcí mezipatra s dílnou) se starou posilovnou (původně skladem uhlí). Tyto dvě výškově rozdílné místnosti byly odděleny příčkou, která byla vybourána. Z tohoto prostoru vznikl víceúčelový sál se dvěma výškovými úrovněmi. V původní posilovně bylo odstraněno tmavé obložení stěn, v celém prostoru byla vyměněna okna, opravena elektroinstalace a byly vybudovány podhledy zakrývající potrubí ústředního topení. Do podhledů bylo také zapuštěno nové moderní osvětlení. Po snížení podlahy staré posilovny se její úroveň dostala na úroveň přístupové chodby. Větší vyvýšená část, na jejíž jedné stěně je zrcadlo, bude sloužit jako malá tělocvična pro aerobic a gymnastiku, v menší snížené části je třináct cyklotrenažérů a šest míst pro posilování. Oba menší sály propojuje dřevěné schodištěm s kovovým zábradlím, takže celý prostor působí velmi estetickým a vzdušným dojmem.

Přeji všem studentům, aby se jim v nových prostorách líbilo a dobře cvičilo.

Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován Nový gymnastický a fitness sál zkolaudován