Taneční 2007

Tak máme další absolventy tanečního kurzu skupiny E!

Ve středu 12.12.2007 byl „dokončenou“ uzavřen další ročník tanečních, kterou pro letošní studenty 6.A a 2.C našeho gymnázia a studenty SOŠ a SOU dopravní a mechanizační v Ivančicích pořádal taneční klub Orion Martina a Marcely Flekalových z Oslavan. Od září studenti běžné lekce prožívali v Besedním domě v Ivančicích, jen finálové večery, „prodlouženou“, která se uskutečnila 31.10.2007, a „dokončenou“ o šest týdnů později protancovali v Dělnickém domě v Oslavanech.

Nevím, jaké pocity prožívali kluci a holky na běžných hodinách kurzu, ale jejich počáteční napětí na finálových večerech bylo nepřehlédnutelné. Nervozita snad pocházela z neznámého prostředí, snad z toho, že sami žasli nad krásou rób, možná z toho, aby nevypadli z rytmu, nezapomněli kroky, snad ze všech možných příbuzných, kteří sledovali každý jejich krok… Jejich frustrace se však brzy vytratila a po krátké chvíli jsme se my diváci mohli radovat z rozzářených tváří těch mladých a jen tiše vzpomínat a přemítat, jak to uteklo, kde jsou ty malé děti?… Nejedno oko nezůstalo suché.

Barevná „prodloužená“ mladé tanečníky připravila na reprezentativní bílou „dokončenou“. Dvanáctý den v prosinci ve večerních hodinách mladé dámy zářily bělostí svých šatů jako andělé a mladíci v tmavých oblecích se proměnili v elegantní sebevědomé muže. V 18 hodin zahájili svůj večer polonézou, krátce po ní taneční mistr pan Mgr. Martin Flekal vyhlásil soutěž o nejlepší taneční pár letošního kurzu, kterým se stala Lucie Švábenská, studentka 2.C našeho gymnázia a Václav Bližkovský, student SOŠ a SOU dopravního a mechanizačního v Ivančicích. Krátce poté předvedli svoji exhibici Jakub Špiřík a Petra Kubíková, kteří ukázali, jak to vypadá, když se v tancování rok pokračuje. Umění svého břišního tance zveřejnila již zmíněná nejlepší tanečnice kurzu Lucie Švábenská. Zkrátka PER ASPERA AD ASTRA!

Přestože letošní taneční jsou už minulostí, dám ruku do ohně za to, že z myslí všech zúčastněných, zejména dívek a hochů, nikdy nevymizí.

Dík patří všem mladým dámám a mužům za skvělou atmosféru a manželům Flekalovým za profesionální práci.

Marcela Chvátalová

Taneční 2007 Taneční 2007 Taneční 2007 Taneční 2007 Taneční 2007 Taneční 2007 Taneční 2007 Taneční 2007