Z projektové práce studentů 6.A (český jazyk) na téma: Jak lze strávit prázdniny

Představte si, že se na jednom místě sejdou lidé z médií, která denně používáme. Neváhala jsem proto, vyplnila přihlášku o svých (ne)zkušenostech, označila kolonku WEB (značení skupiny, ve které chcete pracovat) a 19. srpna se vydala na cestu. Po marném hledání (v rodině nám hold orientační smysl chybí) jsme konečně dorazili do cíle. Samota. Stres. Panika. Takové byly mé pocity po odjezdu rodičů. ,,Je to jen týden,“ říkám si. Jakmile přečkáte ten počáteční pocit, je pak den ode dne lépe. Skvělí lektoři, hosté, možnosti, učebny, nádherné město a hlavně volná ruka při výběru témat. Po několika reportážích a článcích, které jsem vždy podložila anketou nebo rozhovorem s místními lidmi, jsem začala mít pocit, že jsem se opravdu něco naučila. Po sedmi pracovních dnech se škola chýlila ke konci. Každý z nás měl na účtu několik svých ,,děl“, která se publikovala na webu nebo v denním tisku. Já jsem měla tu čest dělat rozhovor s Pavlom Múdrym z největší tiskové agentury na Slovensku. V dalších článcích jsem se věnovala cestování, našim přednáškám a mojí pýchou je článek o připravované fontáně v Havlíčkově Brodě, který se stal hned druhým nejčtenějším článkem týdne (hned po šéfovi)!

Samozřejmě, že jsem nepracovala jen já. Jeden z účastníků psal rozhovor, který sklidil mnoho chvály. A o kom? O mně. Důvodem bylo dostat LŽŠ do povědomí více lidem. http://www.aktivnizona.cz/cs/clanky/havlickobrodska-letni-zurnalisticka-skola-ocima-jeji-ucastnice-z-ivancic-209.html

Po celém týdnu beze spánku, bez pravidelného stravování (nebyl čas) a s nadbytkem kofeinu v těle následovalo závěrečné vyhlášení těch nejlepších (popravdě to byl každý, kdo celý týden přežil) a získání pracovních nabídek, kontaktů a dárečků na památku. Poté jsme si šli ,,nacpat“ svá prázdná bříška na raut, který byl připraven speciálně pro nás.

Těžší než kufr jsem měla hlavu. Tím chci říct, že za ten týden se opravdu dá naučit spousta věcí. Je jen na nás, jak si ten čas rozložíme. 20 hodin práce denně postačí. (smích) Proto jsem ráda, že jsem se jen neválela u vody, ale využila toho, co se nám všem nabízí. Ráda bych proto i vás, které baví psát a mají svůj názor, do Brodu pozvala. Poznáte tu nové lidi, naberete nové zkušenosti, zkusíte si opravdový život novináře a okolí vás bude brát vážně v tom, co chcete v budoucnu dělat. Třeba se potkáme na 9. ročníku. Ten se bude konat od 18. do 25. srpna 2013.

Na webových stránkách Letní žurnalistické školy můžete najít seznam hostů, kteří letní školu navštívili za celou dobu působení. Například Václav Havel, Václav Moravec, Adéla Banášová, Pavlína Kvapilová a další. I na Facebooku můžete najít spoustu informací, fotek a také reportáže, reklamní spoty a další videa, na kterých se podíleli účastníci Letní školy Karla Havlíčka Borovského.

Letní žurnalistická škola Letní žurnalistická škola Letní žurnalistická škola Letní žurnalistická škola

Lucie Huslíková, 6.A