Zkoušíme to jinak – den studentstva

Když se řekne oslava Dne studentstva, představí si většina studentů volnější den s návštěvou filmového představení, popřípadě besedu se známou osobností. My jsme to ale letos zkusili jinak. Dali jsme možnost každému studentovi vybrat si podle svého zájmu z široké nabídky aktivit. Vyjde to? Zvládne se to organizačně? Nezavládne po škole chaos? Bude o to zájem? Tak takové byly úvahy při přípravě letošního Dne studentstva u nás. A jste zvědaví, jak to všechno dopadlo a jaký byl ohlas? Chcete si prohlédnout fotografie z akcí?

Oslava Dne studentstva proběhla na našem gymnáziu ve čtvrtek 15. listopadu. Jak už bylo řečeno, studenti měli možnost si podle svých zájmů vybrat z různorodých aktivit. Byly promítány filmy související se školní výukou, zájemci se mohli zúčastnit kurzu sebeobrany, dívky si mohly vybrat školu břišních tanců. Příznivci sportu si změřili síly ve volejbalovém nebo florbalovém turnaji, nebo si zazávodili o ceny na speeningových kolech. Několik studentů se rozhodlo i pro bowlingový turnaj v Zastávce.

Ani umění nepřišlo zkrátka. Skupinka nadšenců zvelebovala školu svými malbami na zeď, další vyráběli misky, vázičky a jiné drobnosti v keramické dílně. A to ještě nebylo všechno. Ti, kteří si chtěli popovídat a zahrát, domluvili se na hraní společenských her či šachů. V počítačových učebnách probíhaly líté boje ve strategických hrách. Pro mladší žáky připravilo soutěže v klubu Medúza Středisko volného času Ivančice, zájemci si mohli v rámci tvořivé dílny vyrobit drátkované ozdoby na stromeček.

A o co byl největší zájem? O školu bubnování s muzikoterapeutem University Palackého v Olomouci doktorem Lubošem Holzerem, který více než sedmi desítkám zájemců poodhalil tajemství afrických bubnů.

Den byl zakončen tradičním volejbalovým utkáním „študáci versus kantoři“, v němž tentokrát ti zkušenější nedali juniorům šanci.

A ohlasy studentů?

  • Super, už se těším na další podobný den.
  • Možnost naučit se něčemu novému, co mě zajímá. Těžko bych našla příležitost zkusit si břišní tanec pod dohledem odborníka jen tak.
  • No je to mnohem lepší než jít do kina!
  • Bavilo nás to.
  • Výuka sebeobrany se nám moc líbila. Další nová zkušenost.
  • Málokdy si ve škole můžeme vybrat a dělat to, co chceme.
  • Fakt docela dobrá organizace.
  • A kdy to bude zase příště?

Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva Zkoušíme to jinak - den studentstva